Do pierwszej skuchy

– Szlak Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Dąbrowa Górnicza. Osoby nieuprawnione wchodzące na tor przed nadjeżdżającym pociągiem nr 40667, relacji Częstochowa – Gliwice, spowodowały konieczność hamowania i zatrzymania pociągu. ISEDR Dąbrowa Górnicza powiadomił Policję i SOK – tak brzmiał komunikat wydany przez jedną ze służb nadzorujących bezpieczeństwo ruchu kolejowego .


Przytoczone wyżej zdarzenie miało miejsce wczoraj w Dąbrowie Górniczej. Na szczęście nikomu się nic nie stało i pociąg pojechał dalej. Tylko czy tak będzie zawsze. Sami pamiętamy sytuacje sprzed kilkunastu tygodni, gdy w Piasku pociąg Trzej Bracia relacji Katowice – Cieszyn musiał się zatrzymać, bo dwóch kompletnie pijanych kolesi nie miało zamiaru usunąć się z torów. Nawet widząc zbliżający się pociąg.

Całkiem nie tak dawno publikowaliśmy w informacji Dobry nauczyciel to bezpieczny uczeń aktualne dane, ile nieszczęść wydarzyło się na torach kolejowych choćby naszego województwa w tym, zbliżającym się do końca roku. O głównych ich powodach powiedziano już bardzo wiele. Powtarza się je jak mantrę przy okazji kolejnych nieszczęśliwych wypadków, choć całkiem sprawnie funkcjonuje akcja firmowana przez PKP PLK – „Bezpieczny Przejazd”

Ci, którzy spowodowali wczorajsze zatrzymanie wyszli z tego, na szczęście, bez uszczerbku na zdrowiu. Warto jednak by oni i im podobni pamiętali tylko o jednym. Mianowice o tym, że przebiegający w miejscach niedozwolonych przez tory kolejowe i wyprawiający na nich inne różne dziwne hece, grają tylko do pierwszej skuchy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *