ŁKA – Impulsy 2 od poniedziałku

Ze względu na wzrost frekwencji podróżnych w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, spółka podjęła decyzję o wcześniejszym wdrożeniu do ruchu nowych pojazdów Impuls 2, które pierwotnie miały zacząć obsługę połączeń od 9 grudnia. Pociągi zaczną kursować już od najbliższego poniedziałku.


Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy Zgierza i Łodzi, którzy skorzystają z porannych połączeń ŁKA odbędą podróż nowym pociągiem Impuls2. Pojazd będzie kursował zgodnie z rozkładem: Łódź Widzew – Zgierz (odjazd 5:20), Zgierz – Łódź Widzew (odj. 6:19), Łódź Widzew – Zgierz (odj. 6:40), Zgierz – Łódź Fabryczna (odj. 7:11)

Nowe pociągi zastąpią obecnie wykorzystywane przez ŁKA pojazdy FLIRT3, które zostaną skierowane do wzmocnienia kursów o zwiększonej liczbie pasażerów. Wcześniejsze wykorzystanie Impulsów jest konieczne z uwagi na wzrost liczby pasażerów w szczytowych kursach na linii sieradzkiej. Aktrualnie połączenia te obsługuje jeden pojazd FLIRT3, od poniedziałku 3 grudnia w podwójnym zestawieniu pojadą pociągi: Sieradz – Zgierz (odj. 5:34), Sieradz – Łódź Widzew (odj. 6:54), Łódź Widzew – Sieradz (odj. 18:22).

Ponadto, od 9 grudnia, wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy, pociągi Impuls 2 będą kursowały na nowej trasie Skierniewice – Łowicz. Nowy tabor obsłuży także pozostałe połączenia ŁKA, zwłaszcza kursy w godzinach szczytu przewozowego.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *