Czas na powrót

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się nam tydzień powrotów pociągów na remontowane od kilku miesięcy szlaki. Miejmy nadzieję, że w najbliższy weekend będzie pierwszym, gdy na liniach nr 139 pomiędzy Zwardoniem i Żywcem oraz Zebrzydowicami i Cieszynem pojedziemy koleją na tych szlakach. No i zniknie wtedy zło konieczne, czyli Zastępcza Komunikacja Autobusowa.


Tak, to już ponad pół roku minęło od czasu, gdy nie jeżdżą pociągi z Zebrzydowic do Cieszyna. Linia nr 90 została poddana kompleksowemu remontowi i do jego zakończenia dzieli nas dosłownie kilkadziesiąt godzin. O tym, że trwa walka by wykonawca zmieścił się w zaplanowanym terminie najlepiej świadczy fakt, że ekipy remontowe na cieszyńskim odcinku tego szlaku pracowały nawet wczoraj. Oficjalnie termin zakończenia remontu mija jutro o północy. Od środy powinny pojawić się tutaj regularne kursy pociągów. Przypomnijmy, że ostatni wyjechał z Cieszyna do Zebrzydowic 7 maja.

Ponad trzy miesiące minęły również od momentu wstrzymania ruchu kolejowego pomiędzy Żywcem a Zwardoniem. Modernizacji poddany został fragment tego szlaku od stacji Żywiec do  stacji Węgierska Górka. Pierwotnie pociągi miału tu jeździć już od ubiegłego tygodnia, jednak nie udało się wykonać wszystkich założonych zadań i przesunięto zamknięcie szlaku do najbliższej środy. Tu z kolei pociągi mają pojawić się od czwartku..

Z tego, co się nam udało ustalić, terminy powrotu pociągów zarówno na LK 90 jak i LK 139 powinny zostać dotrzymane,. A my z racji bytności w tym regionie kilka dni temu zrobiliśmy kilka fotek, by pokazać Wam jak wygląda linia nr 139 w okolicach Żywca na kilkadziesiąt godzin przed jej ponownym uruchomieniem.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4 komentarze

  1. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji że linią 90 za dwa dni będzie otwarta A przystanki Kaczyce i C.Marklowice będą ciemne jak to ma się dziś będę pierwszy żeby utk sprawdził ten odbiór. Skandal jakiś żeby bać się iść na pociąg.

  2. Ciekawe kiedy otworzą LK142 i czy zrobią jakikolwiek ruch dla pociągów pasażerskich. LK169 niby jest wyremontowana ale w Łaziskach Średnich można tylko popatrzeć jak pociągi przejeżdżają. No i czekamy w końcu na remont LK190.

  3. Już wiem a Wy dalel polegajcie na swoich informatorach i publikacje te bajki ludziom o otwarciu lini 90 dziś. Także pozdrawiam szanowną redakcje i będę śledził wasze posty dalej to co ludziom opowiadanie o prędkości i nowych peronach itd. Trochę znam realia kolei i to co sosnowiec i bielsko może zaoferować. Specjalnie małe litery miast bo są tego warte przynajmniej dlatego co robią dla kolei czyli nic.

  4. Witam
    Nie możliwe aby pociągi wróciły na S58 dnia 21.11gdyż przejazd kolejowy na granicy Cieszyn a Hażlacha nadal jest rozkopany a w dodatku dziś padał śnieg i nic nie robili.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *