Linie lotniskowe pod opinię pasażera

Minęło parę dni od uruchomienia ekspresowych linii metropolitalnych na lotnisko w Pyrzowicach, a już teraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce poznać uwagi i opinie pasażerów. Ma to na celu wprowadzić pewne korekty w rozkładzie jazdy tak, aby linie lotniskowe w optymalny sposób służyły pasażerom chcącym dostać się na nasze regionalne lotnisko.


Ekspresowe linie metropolitalne zostały uruchomione 13 listopada. Pasażerowie, korzystający z komunikacji miejskiej, mogą pomóc zmieniać i poprawiać funkcjonowanie linii lotniskowych. Do końca listopada jest czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących rozkładów jazdy.

Nawet najgłębsze analizy nie mogą się równać z praktycznym doświadczeniem, jakie posiadają osoby podróżujące często komunikacją miejską i naszymi nowymi liniami lotniskowymi – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Stąd decyzja, aby zaprosić podróżnych do konsultacji i sprawić, aby oni również mieli wpływ na sposób kursowania linii lotniskowych – dodaje.

Łącznie są to cztery linie, zatrzymujące się w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Katowicach, Sosnowcu oraz Będzinie. Specjalna, nocna linia, dojeżdża także z Tychów. Autobusy kursują z częstotliwością od pół do półtorej godziny. Do przejazdu autobusem na lotnisko upoważniają bilety dobowe za 14 zł (lub ulgowe za 7 zł) oraz bilety długookresowe na 30 lub 90 dni, posiadające oznaczenie SC/ATT Lotnisko. Z kolei dzieci i młodzież do 16. roku życia oraz seniorzy, którzy ukończyli 70 lat – podróżują nimi bezpłatnie.

Przystanki dla autobusów zostały zlokalizowane w łatwo dostępnych dla pasażerów miejscach, aby mogli w wygodny sposób przesiąść się do nich w sytuacji, gdy linia nie przejeżdża bezpośrednio przez ich miasto lub gminę. Istotnym czynnikiem był również czas przejazdu, aby podróżni mogli jak najszybciej dotrzeć na lotnisko. W tej kwestii Metropolia jest otwarta na opinie pasażerów, które pomogłyby usprawnić i poprawić funkcjonowanie linii lotniskowych.

Dlatego też wszystkie osoby, które pragną zaproponować zmiany dotyczące czasu kursowania autobusów na lotnisko, mogą to zrobić w dniach 16-30 listopada. Po dokonaniu szczegółowej analizy zgłoszonych uwag, rozkłady jazdy zostaną opracowane i zmodyfikowane z uwzględnieniem merytorycznie uzasadnionych zmian. Nowe rozkłady jazdy Metropolia planuje wprowadzić na początku 2019 roku.

Zgłaszając uwagi na temat kursowania autobusów na lotnisko, należy podać swój adres mailowy oraz – opcjonalnie – dane personalne, propozycję zmiany w rozkładzie wraz z jej uzasadnieniem. Opinie i sugestie można nadsyłać na adres mailowy jedziemy@metropoliagzm.pl. Można je także przynieść osobiście lub przesłać pocztą na adres Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, ul. Barbary 21 A, 40-053 Katowice. Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków odbywających się konsultacji, znajdują się na stronie: http://bip.metropoliagzm.pl/article/autobus-na-lotnisko-zmiana-rozkladu-jazdy-wyraz-swoje-zdanie

2 komentarze

 1. Wreszcie jest polaczenie bezposrednie, byc moze pierwsze od wielu lat, miedzy Gliwicami i Piekarami Sl.

  Dobrze by bylo, a nawet pieknie by bylo, jakby Metropolia myslala o szybkich polaczeniach autobusowych po drogach ekspresowych, i niekoniecznie to maja byc polaczenia do-z lotniska.

  Takie bardzo slabo skomunikowane pary miast lub gmin, zwlaszcza wczesnie rano, wieczorem i w weekendy, to np.

  Tychy-Rybnik
  Mikolow-Bytom
  Tarnowskie Gory-Siewierz (x)
  Gliwice-Rybnik
  Knurow-Rybnik
  Tworog-Zbroslawice
  Bytom-Pyskowice (x)
  Gliwice-Zory
  Bytom-Bedzin (x)

  (x) oznacza: jezdza tam co prawda linie KZK GOP, ale albo z wieloma przesiadkami, albo dosc mocno dookola

  Krotko mowiac: nie tylko lotnisko, sa tez inne miasta, gdzie dojechac nie tak latwo pociagami czy autobusami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *