Małopolskie będą mialy zaplecze

Koleje Małopolskie podpisały umowę dzierżawy gruntu na 15000 m kw gruntu z lokalizowanymi na nich 5 parami torów odstawczych, rozjazdami, oświetleniem oraz kanałem do przeglądów. Przyszłe zaplecze przewoźnika ma powstać w Oświęcimiu.


Małopolski przewoźnik kolejowy podpisał dzisiaj z Januszem Chwierutem, prezydentem Oświęcimia umowę dotyczącą dzierżawy torów odstawczych tzw. „JAPANA” przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu. Umowa została podpisana na okres 3 lat z możliwością przedłużenia. Już w przyszłym tygodniu ma rozpocząć się porządkowanie nieruchomości. Spółka chce tam postawić halę namiotową na 3 torach, wybudować 3 kanały do przeglądów pociągów, zakupić myjkę oraz pojazd sanitarny.

Choć nie jest to rozwiązanie optymalne, Koleje Małopolskie pozyskały teren pod zaplecze techniczne gdzie będą wykonywane przeglądy poziomu podstawowego P1 oraz inne czynności związane z utrzymaniem taboru. Planowany termin uruchomienia zaplecza to wakacje 2019 roku.

4 komentarze

  1. Może już pora na dyskusję dotyczącą większego zaangażowania Przewozów Regionalnych w Śląskiem? Baza PRów w Oświęcimiu daje możliwości obsługi części naszego województwo. Linia Oświęcim/Bielsko – Chybie – Rybnik – Gliwice mogłaby rozwiązać wiele problemów komunikacyjnych w tych subregionach.

  2. Hangar niczym Baza Marines na pustyni w Awganistanie, a TOJ TOJ ?? Pewnie w budynku po Ekspedycji towarowej !!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *