Integracja dworca z peronem nr 6

Kolejny nowoczesny peron będzie niebawem oddany do dyspozycji podróżnych na stacji Wrocław Główny. Dodatkowy peron nr 6 będzie od strony ulicy Suchej. Będzie nowy, wyższy i miał długość 200 m. Ponadto, zostanie połączony schodami z głównym tunelem dworcowym.


Dostęp do pociągów podróżnym o ograniczonej mobilności i pasażerom z cięższym bagażem, ułatwi winda. Peron będzie miał system nagłośnienia i tablice informacyjne. Drogi dojścia będą wyposażone w system oznakowania dotykowego. Zostanie zabudowany też system monitoringu i nowe oświetlenie. Będą ustawione trzy wiaty peronowe. Na peron będzie również dojście schodami od ulicy Suchej zapewniając możliwość szybkiego skorzystania z miejskiej i regionalnej komunikacji autobusowej.

W ramach projektu zostaną wykonane prace na torach wraz z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Wykonawcą jest firma INFRAKOL Sp. z o.o. Sp. k. Wartość budowy 7,4 mln zł.

Peron nr 6 na stacji Wrocław Główny to kolejny nowy peron na Dolnym Śląsku. Podróżni na stacjach Kłodzko Główne i Świebodzice od niedawna korzystają z przebudowanych peronów, a trwa przebudowa kolejnych na stacjach i przystankach na linii z Legnicy do Lubina i z Grabowna Wielkiego do Cieszkowa.

Fot. PKP PLK

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *