Impuls II dobrym wzorem 2018

Już po raz 25. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego zostały wręczone nagrody Dobry Wzór, przyznawane producentom, usługodawcom i projektantom, których produkty wyróżniają się wysoką jakością wzornictwa. Zgłoszony do konkursu Elektryczny Zespół Trakcyjny IMPULS 2 produkcji NEWAG otrzymał nagrodę i zaszczytny tytuł Dobry Wzór w kategorii Transport i komunikacja.


W tym roku jury konkursowe przyznało nagrody główne DOBRY WZÓR 2018 w dziewięciu kategoriach: Sfera domu, Sfera pracy, Sfera publiczna, Usługi, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Moda i akcesoria oraz Nowe Technologie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 193 produktów i usług, natomiast do ścisłego finału przeszło 119 produktów.

Współcześnie nie ma sukcesu gospodarczego bez współpracy projektantów, kreatorów, a więc ludzi kultury z producentami. W Polsce jest rzeczywiście olbrzymia tradycja wzornictwa przemysłowego, dobrego designu, a to, co w tej chwili obserwujemy to jest bardzo dynamiczny rozwój jeszcze tego, co było dotychczas – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Elektryczny Zespół Trakcyjny Impuls 2 wyróżnia się funkcjonalnością oraz zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Wywodzi się z rodziny pojazdów Impuls pierwszej serii i jest zbudowany na bazie doświadczeń zdobytych przez NEWAG S.A. przy ich produkcji we współpracy z Klientami.

Wyróżnione produkty można będzie bezpłatnie podziwiać na wystawie pokonkursowej czynnej od wtorku do niedzieli w dniach do 9 grudnia 2018r. w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

Fot. Newag S.A.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *