Nowy szef Kolei Czeskich

Na czele czeskiego narodowego przewoźnika České dráhy stanął nowy Prezes Zarządu. Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu Miroslava Kupca na stanowisko prezesa spółki.


Pavel Krtek zakończył swoją przygodę na czele Zarządu Czeskich Kolei. Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu na jego miejsce Miroslava Kupca.

Celem jest wzmocnienie Kolei Czeskich i przygotowanie ich do otwarcia rynku – powiedział minister w swoim oświadczeniu. – Zgadzam się z opinią ČD, że zarząd powinien być uzupełniany ludźmi z nowymi pomysłami i kompetencjami.

Komitet Sterujący Czeskich Kolei (ČD) zatwierdził już w lipcu nowe stanowiska w Radzie Nadzorczej. Spośród dziewięciu członków Rady Nadzorczej wymieniono pięciu. Celem nowego prezesa będzie obniżenie kosztów i zwiększenie konkurencyjności Kolei Czeskich.

Obecnie przewoźnik České dráhy utrzymuje wiele zabytkowych pociągów i historycznych linii, które generują spore koszty, dlatego rozważana jest ich sprzedaż do muzeów i stowarzyszeń. Aby ograniczyć koszty, nowy prezes chciałby unifikować dystrybucję biletów aby samodzielnie nie utrzymywać sieci kas, oraz ujednolicić park taborowy, który przez ostatnie lata został zróżnicowany.

One comment

  1. „Obecnie przewoźnik České dráhy utrzymuje wiele zabytkowych pociągów i historycznych linii, które generują spore koszty, dlatego rozważana jest ich sprzedaż do muzeów i stowarzyszeń.”
    To może być początek ich końca…
    „ujednolicić park taborowy, który przez ostatnie lata został zróżnicowany.”
    Dziwne stwierdzenie – są przetargi, wpływ na firmę, która pociągi dostarcza ma się niewielki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *