40 milionów w Kolejach Dolnośląskich

Dzisiejszy kurs pociągu Kolei Dolnośląskich nr 69229, relacji Jelenia Góra – Wrocław, przyjeżdżający do stacji docelowej o godz. 8.30 był niby taki sam jak każdego dnia. A jednak inny. Na pokładzie znajdował się bowiem 40-milionowy pasażer przewieziony przez Koleje Dolnośląskie. Spółka potrzebowała na to dziesięciu lat.


O tym, że ta liczba „pęknie” dzisiaj było już wiadomo od pewnego czasu. Pytanie brzmiało tylko. Gdzie i kiedy? System komputerowy wskazał, że 40-milionowym pasażerem jest pan Paweł, programista dojeżdżający do pracy we Wrocławiu. Sprawa wyszła przy kontroli biletów. Zainteresowany dowiedział się o tym dopiero kilka minut przed dotarciem pociągu do stacji końcowej. A tam… Czekali już przedstawiciele przewoźnika. Uroczysta oprawa, tort i specjalny podarunek – voucher na przejazdy wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich, ważny przez pół roku.

Zaskoczenie było ogromne,. Nie wiedziałem, bo skąd, że już tylu ludzi skorzystało z pociągów KD i że ja będę tym jubileuszowym. No to oszczędzę trochę pieniędzy … – powiedział z uśmiechem pasażer numer 40 000 000 w historii dolnośląskiego przewoźnika.

Bieżący, 2018 rok to niezwykle udany czas dla Kolei Dolnośląskich. Sukces połączeń transgranicznych do Trutnova oraz Adršpach, wysoki wzrost pasażerów korzystających z kolei w regionie, inwestycje w nowoczesny tabor – to jedne z najważniejszych wydarzeń tego okresu.

Koleje Dolnośląskie to przede wszystkim niezwykle atrakcyjna oferta dla wszystkich podróżujących po naszym regionie, którzy w komfortowych warunkach mogą dojechać do pracy, czy szkoły, ale również poznać najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku. Stawiamy na stały rozwój stąd kolejne inwestycje w nowoczesny tabor, czy systemy informacji pasażerskiej. Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie to wstęp do kolejnych ważnych sukcesów Spółki – mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego .

Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie. Nie tak dawno w ciągu jednego miesiąca z usług KD skorzystało aż milion osób. To właśnie dzięki tak szybkiemu rozwoju Spółki możemy dzisiaj cieszyć się, że z Kolei Dolnośląskich skorzystało aż 40 milionów pasażerów. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy – dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *