Zawiercie wybrało nowe autobusy

Magistrat w Zawierciu wybrał producenta dla zadania pierwszego w przetargu dotyczącym dostawy w 15 nowych autobusów. Do Zakładu Komunikacji Miejskiej trafią autobusy klasy MINI od spółki MMI.


Miasto Zawiercie wybrało najkorzystniejszą ofertę w Zadaniu nr 1 – Zakup autobusów o długości do 9 metrów (klasa MINI) w ilości 9 sztuk, w przetargu podzielonym na 2 części i dotyczącym dostawy fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem dostawy niskopodłogowych autokarów miejskich, spełniających normę emisji spalin EURO 6, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeznaczonych do przewozów w publicznej komunikacji miejskiej.

W przetargu podzielonym na dwa zadania wpłynęły tylko dwie oferty. Dla Zadania 1 dotyczącego zakupu autobusów o długości do 9 m (klasa MINI) w ilości 9 sztuk swoją ofertę złożyła firma MMI Sp. z o.o., która swoją usługę wyceniła na kwotę 7 287 381,00 zł brutto, zaś dla Zadania 2 dotyczącego zakupu autobusów o długości do 10,8 m (klasa MIDI) w ilości 6 sztuk, oferta wpłynęła od firmy Solaris Bus & Coach S.A. o wartości 7 136 460 zł brutto.

Urząd Miasta na razie wybrał najkorzystniejszą ofertę dla pierwszej części przetargu, więc wiemy już na pewno, że 9 sztuk autobusów klasy MINI dostarczy producent spółka MMI. Czy Solaris zostanie dostawcą 6 autobusów klasy MIDI dla Zawiercia, tego dowiemy się najpóźniej do 2 miesięcy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *