Prace na LK 140 postępują. I tu i tam…

Obecnie pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem trwają intensywne prace remontowo-modernizacyjne na linii kolejowej nr 140. Sprawdziliśmy na jakim etapie znajdują się prace na odcinku Nędza/Turze – Sumina w dużej inwestycji prowadzonej na trasie Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze.


Inwestycja dotycząca odcinka Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze powoli dobiega końca. Główne prace przeniosły się teraz na odcinek pomiędzy Suminą a Nędzą. Prawie na całym tym odcinku rozebrany jest tor w kierunku Nędzy i na części położono już nowe podkłady razem z torami. Wszystkie krawędzie peronowe znajdujące się przy wymienianym torze są obecnie rozebrane i czekają na nowe płyty peronowe. Przystanek Sumina jest całkowicie wyłączony z obsługi, ale to już dotyczy innej inwestycji, która przeprowadzana jest w tym samym czasie. Dokładnie chodzi o prace inwestycyjne prowadzone na odcinku Rybnik Towarowy – Rydułtowy – Sumina.

Od 1 października prowadzone są tam prace remontowo-modernizacyjne, które z racji jednotorowego układu, wyłączyły całkowicie odcinek z ruchu kolejowego. Śląski przewoźnik za wszystkie pociągi na tym odcinku wprowadził autobusową komunikację zastępczą, zaś pociągi kursujące pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem kursują drogą okrężną przez Jejkowice z pominięciem odcinka Rybnik – Sumina.

Koleje Śląskie informują, że konieczność kursowania pociągów trasą okrężną będzie z pewnością obowiązywać do końca obecnego rozkładu zamknięciowego – czyli do 21 października. W tym dniu następuje tzw. korekta rozkładu jazdy, w ramach której Koleje Śląskie będą musiały dostosować godziny kursowania pociągów do kolejnej fazy remontów prowadzonych przez zarządcę infrastruktury – czyli PKP Polskie Linie Kolejowe. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK, również w tym okresie będzie obowiązywać konieczność kursowania poprzez Jejkowice. Według wstępnych założeń, taki stan rzeczy utrzyma się do końca października.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *