Rajd po bocznicach

W sobotę w Boguminie i Ostrawie obchodzono po raz kolejny Regionalny Dzień Kolei. W porównaniu do roku ubiegłego atrakcji było nieco mniej ale 12 miesięcy temu w Boguminie obchodzono ten dzień w skali ogólnokrajowej. W tym roku główne obchody odbywały się, bo taką tam mają tradycję, gdzie indziej i stąd tym razem tylko regionalny charakter imprezy. Dopisała za to aura, więc i tak było fajnie i ciekawie.


W sobotę nie mogło zabraknąć w Boguminie i Ostrawie i nas. Przyznajemy, że głównym celem naszego pobytu był przejazd specjalnym pociągiem „Po bocznicach AWT”. To kurs torami należącymi do AWT, prywatnego przewoźnika towarowego, po których normalnie nie kursują pociągi pasażerskie. Podróż przebiega szlakiem położonym w Boguminie, Orłowej i Ostrawie, w  większości z dala od osiedli, dzielnic i ludzkich siedlisk. Jednym słowem, dla miłośnika kolei raj. I takie też były nasze wrażenia po powrocie z Bogumina.

Oprócz rajdu po bezdrożach była również możliwość przejazdu tradycyjnym, ostrawskim „kółeczkiem” czyli wycieczka pociągiem retro po wszystkich najważniejszych stacjach kolejowych Ostrawy, Nadarzyła się okazja do obejrzenia i zwiedzenia nowoczesnego i historycznego taboru w bazie Českych Drah w Boguminie. Po stolicy województwa morawsko – śląskiego jeździły zabytkowe tramwaje. W obu miastach nie brakowało atrakcji dla najmłodszych. Generalnie, było miło ciekawie i atrakcyjnie. I z pewnością pojawimy się tam znów za rok.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *