PKM Katowice chce kolejne nowe autobusy

Powoli zbliża się kres wysłużonych jednostek w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Katowicach. Spółka ogłosiła kolejny przetarg na 25 sztuk fabrycznie nowych autobusów.


To już kolejne w ostatnim czasie zamówienie na nowe autobusy, które zostało ogłoszone przez PKM w Katowicach. Dopiero co do zajezdni zajechały ostatnie nowe autobusy marki MAN, a spółka zamierza zakupić kolejne autobusy w ilości 25 sztuk. Obecnie w trakcie realizacji jest jeszcze przetarg na 10 sztuk autobusów elektrycznych.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 25 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych. Według specyfikacji określonej w SIWZ, zamawiane autobusy mają być klasy MAXI o wymiarach od 11,80 do 12,15 m długości, szerokości całkowitej do 2,55 m i wysokości nieprzekraczającej 3,25 m. Pojazdy mają być wyposażone w ekologiczny silnik Diesla spełniający normy emisji spalania EURO 6.

Kryterium według którego wybierany będzie wykonawca zlecenia to:
Ocena właściwości techniczno-eksploatacyjnych / Waga: 40
Cena – Waga: 60

Czas realizacji zamówienia określony został na 330 dni i obowiązywać będzie od momentu podpisania umowy. Zwycięzce przetargu poznamy najwcześniej 6 listopada.

4 komentarze

  1. Powoli zbliża się kres wysłużonych jednostek w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Katowicach. Jakich jednostek??? Ikarusy wycofane, Jelcze wysokopodłogowe wycofane. To co będą wycofywać Many przegubowe 15 letnie co sprowadzali z zagranicy?

  2. A jakie sa plany rozbudowy sieci? Zeby kierowcy przesiedli sie z samochodow do autobusow potrzeba 2-3x wiecej autobusow, tak by jezdzily co 3-5 minut w kazdym kierunku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *