Rowerowy tydzień w PKP Intercity

PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną dla cyklistów „Rower za złotówkę z PKP Intercity”. Od 16 do 22 września 2018 roku mogą oni przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę. Jest to inicjatywa przewoźnika w ramach udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), w którym PKP Intercity uczestniczy już po raz kolejny.


Przewóz roweru za taką cenę jest możliwy od soboty, do 22 września do godziny 23.59. Cena jest stała, symboliczną złotówkę zapłacimy więc niezależnie od długości trasy, którą pokonamy pociągiem. Rower można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Bilety można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową, a także u konduktora w pociągu TLK, IC i EIC w miarę wolnych miejsc. Są one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane.

W pierwszym półroczu 2018 roku, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, o 18% zwiększyła się liczba przewiezionych w PKP Intercity rowerów, co wpisuje się w obecne trendy społeczne i rosnące zainteresowanie wyjazdami kolejowo – rowerowymi. W całym 2017 roku blisko 113 tys. osób zakupiło bilet na przewóz jednośladu pociągiem PKP Intercity.

– Od dłuższego czasu obserwujemy, że Polacy coraz chętniej podróżują koleją z rowerami. Bardzo nas to cieszy, ponieważ ten trend udowadnia, że kolej jest transportem przyszłości, doskonale wpisującym się w ideę zrównoważonego transportu. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dostosowywać się do potrzeb pasażerów. Dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego, bo wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity w każdym pociągu mają być miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.

Fot. PKP Intercity

7 komentarzy

  1. Fajna akcja. Trzeba promować i rowery i kolej. Szkoda tylko, że takie akcje powodują, że niektórzy rowerzyści są coraz bardziej roszczeniowi. Zamiast być wdzięcznym za udogodnienia, chcą coraz więcej i uważają, że im się wszytsko należy.

  2. A w Kolejach Śląskich strach wybierać się na wycieczkę rowerem – kupowane nowe składy, szczególnie te krótkie, są zdecydowanie niedostosowane do ich wożenia. Już kilka razy na wycieczkę niestety nie udało się wyjechać pociągiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *