Objazd wokół arsenału

Jutro od godziny 10 przestaną kursować pociągi na odcinku Katowice Piotrowice – Orzesze Jaśkowice na linii kolejowej nr 140. Wszystko za sprawą niewybuchów, które zostały znalezione wczoraj w Mikołowie. Do czasu ich całkowitego usunięcia w rejonie nie tylko przystanku kolejowego Mikołów Jamna ale i w znacznej części Mikołowa należy spodziewać się sporych utrudnień.


Informowaliśmy wczoraj o wstrzymaniu ruchu kolejowego w okolicach Mikołowa na linii S7 z powodu znalezionego w sąsiedztwie torów przy przystanku Mikołów Jamna niewybuchu. Ostatecznie pocisk został zabezpieczony i usunięty przez odpowiednie służby.

To wiadomość dobra. Gorsza jest taka, że odkryto tam takich niewybuchów znacznie więcej. By usunąć całkowicie zagrożenie niezbędna jest akcja jak najszybszego zabezpieczenie i wywiezienie odkrytego arsenału z miejsca zagrożenia. Podjęto decyzję, że operacja rozpocznie się jutro rano. Z informacji, które udało się nam uzyskać, spodziewane utrudnienia dotkną nie tylko pasażerów kolei, lecz również wszystkich tych, którzy znajdą się w okolicach feralnego miejsca. Najważniejsze w tym wypadku jest jednak powszechne bezpieczeństwo, stąd pełne zrozumienie dla saperów i innych służb, które jutro przeprowadzą akcję.

Wracając na tory. Koleje Śląskie również wiedzą o tej nietypowej sytuacji i zapowiadają, że są przygotowane do planowanych utrudnień. Szczegóły w komunikacie opublikowanym przez przewoźnika

W czwartek (13.09) od godziny 10:00 pociągi będą kursować drogą okrężną z pominięciem odcinka Katowice Piotrowice – Orzesze Jaśkowice. Na pominiętym odcinku będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Zamknięcie toru i konieczność wprowadzenia objazdu wynika ze znalezienia niewybuchów podczas robót ziemnych w pobliżu Mikołowa Jamny. Ze względu na kursowanie objazdem pociągi w tym dniu mogą doznawać opóźnień. Pełny ruch kolejowy zostanie przywrócony niezwłocznie po zakończeniu prac przez odpowiednie służby – informują na swojej stronie Koleje Śląskie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *