Nowe Trollino dla Tychów

Spółka Tyskie Linie Trolejbusowe pochwaliła się wizualizacją trolejbusa, który już niebawem zasili park taborowy przewoźnika. Będzie to Trollino zbudowany na nadwoziu nowej generacji Solarisa.


Wkrótce do Tyskich Linii Trolejbusowych dotrą nowe trolejbusy, produkowane przez firmę Solaris Bus & Coach. Tychy będą trzecim miastem na świecie, po słowackiej Żylinie i Gdyni, które otrzyma Trollino zbudowane na nadwoziu nowej generacji Solarisa.

Nowe trolejbusy będą dwunastometrowe, niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Miejsce przeznaczone dla wózków będzie dużo większe niż obecnie, zlokalizowane bezpośrednio naprzeciwko drugich drzwi. Na miejscach siedzących będzie mogło podróżować 29 pasażerów, 8 siedzeń będzie dostępnych z niskiej podłogi.

Trolejbusy te będą pracować na polskim napędzie firmy Medcom z Warszawy, a baterie trakcyjne litowo-tytanowe umożliwią regularną eksploatację liniową poza siecią trakcyjną, bez wpływu na parametry jazdy czy pracę ogrzewania lub klimatyzacji.

Fot. Tyskie Linie Trolejbusowe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *