Fatalny tydzień na przejazdach w Małopolsce

W województwie Małopolskim w tym tygodniu doszło do dwóch wypadków na przejeździe kolejowo-drogowym w tym do jednego tragicznego. Oba przejazdy nie były wyposażone w systemy i urządzenia zabezpieczenia ruchu (kategoria D)


22 sierpień

Na terenie Andrychowa na ul. Tkackiej doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym, którego skutki mogły być bardzo poważne. Na szczęście kierujący samochodem osobowym nie odniósł poważnych obrażeń, nie ucierpieli także pasażerowie pociągu. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, którzy ustalili, że kierujący samochodem Peugeotem Partner podczas zbliżania się do oznakowanego i niestrzeżonego przejazdu kolejowego, nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Poszkodowany, 24-letni kierowca samochodu osobowego, został przewieziony do szpitala w Wadowicach. Kierowca Peugeota za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.


Fot. Policja

23 sierpień

Około godz.11.15 w miejscowości Zaskale (gm. Szaflary) na drodze lokalnej doszło do zderzenia pociągu relacji Nowy Targ – Zakopane z samochodem osobowym marki Suzuki należącego do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wstępnie ustalono, że kierująca samochodem w trakcie egzaminu na prawo jazdy przejeżdżała przez przejazd kolejowy (niestrzeżony, oznaczony znakiem Stop i G3). W trakcie przejazdu doszło do zatrzymania samochodu osobowego na przejeździe. W tym czasie nadjechał pociąg, egzaminator zdążył wysiąść z pojazdu i odskoczyć. Pociąg uderzył w samochód, w którym przebywała kierująca. W wyniku uderzenia doznała ciężkich obrażeń ciała i został zabrana do szpitala w Nowym Targu. Pomimo udzielonej pomocy 18-latka zmarła. 62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu.


Fot. Policja

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *