Oświęcim z umową na dworzec

Zakończyło się drugie już postępowanie przetargowe w wyborze wykonawcy dla przebudowy dworca kolejowego w Oświęcimiu. Miasto otrzyma całkiem nowy budynek dworca, ponieważ na miejscu starego powstanie innowacyjny dworzec systemowy.


7 sierpnia br. spółka Polskie Koleje Państwowe wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym na „Budowę dworca kolejowego (IDS) w Oświęcimiu”. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą inwestycji. Tym samym w końcu rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców miasta przebudowa dworca PKP. Jest to drugie i ostatnie podejście do przetargu mającego wyłonić wykonawce przebudowy dworca kolejowego.

Link do dokumentu potwierdzającego wybór firmy dostępny > TUTAJ.

Będzie to kolejna inwestycja związana z infrastrukturą kolejową na terenie Oświęcimia. Miasto Oświęcim wkrótce ruszy z budową parkingu wielopoziomowego Park&Ride na terenie byłego hotelu „Glob”.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fot. PKP Nieruchomości

One comment

  1. Podobno w Olkuszu rozpoczął się dworzec – czy to prawda? Swoją drogą podróżując do rano drogą DK94 (DG – Kraków) widzę jak bardzo konieczne są regularne kursy Katowice – Olkusz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *