ČD Cargo z nowymi lokomotywami

Koleje Czeskie inwestują w lokomotywy dla przewozów towarowych. Dzięki nowym lokomotywom czeski przewoźnik towarowy ma być bardziej konkurencyjny na rynku europejskim.


Na przełomie 2018/2019 r. ČD Cargo, a.s., kupi cztery lokomotywy Siemens Vectron, które uzupełnią osiem już nabytych maszyn z tej samej serii. Dodatkowo flota interoperacyjnych lokomotyw najważniejszego czeskiego przewoźnika towarowego zostanie rozszerzona o 10 lokomotyw Bombardier Traxx MS3 w 2019 i 2020 r. Liczba tych lokomotyw zostanie zwiększona o kolejną opcję do 40 jednostek do 2022 dzięki skorzystaniu z prawa opcji w przetargu. Jest to innowacyjny produkt z udanej serii Traxx MS, której sprzedano już ponad 2 250 sztuk.

Interoperacyjne lokomotywy będą działać w Republice Czeskiej oraz we wszystkich sąsiednich krajach, Pakiet obsługiwanych państw może zostać rozszerzony o Słowenię i Chorwację.

Przejęcie interoperacyjnych lokomotyw wspiera strategię ekspansji marki ČD Cargo na rynkach zagranicznych. W tej chwili posiadamy licencje na działalność transportową w Polsce, Austrii, Słowacji i na Węgrzech, a odpowiednia flota pozwoli nam w pełni korzystać z tych licencji, a w niektórych krajach warunkiem jest wdrożenie nowoczesnych lokomotyw. Mamy już wybór międzynarodowych przewozów, które można natychmiast wdrożyć i spełnić wymagania naszych klientów, aby zrealizować całą trasę transportową za pomocą jednej lokomotywy – mówi  Tomáš Tóth, Dyrektor wykonawczy ČD Cargo.

Proces zatwierdzania zakupów lokomotyw został zakończony w poszczególnych organach spółki, a w nadchodzących dniach oczekuje się podpisania umów z Siemensem i Bombardierem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *