Tramwaj działa w Beskidach

W lipcu prawie 400 osób skorzystało z bezpłatnych przejazdów weekendowymi pociągami Kolei Śląskich pomiędzy Ustroniem i Wisłą Głębce. Oferta będzie obowiązywać do końca wakacji.


Przypomnijmy, że pierwszy raz projekt weekendowego połączenia w sercu Beskidów wystartował w okrojonej w porównaniu do dzisiejszej wersji pomiędzy Wisłą Głębce a Wisłą Uzdrowisko. W środowisku te krótkie kursy nazwano wiślańskim tramwajem i tak się już przyjęło. Ponieważ inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem pasażerów, postanowiono ją kontynuować w kolejnych latach. W zeszłym roku dodatkowych połączeń jednak nie udało się uruchomić za sprawą sezonowego zamknięcia linii nr 191 na odcinku Ustroń Polana – Wisła Głębce.

W tym roku, wspólnie z władzami Wisły i Ustronia KŚ na czas wakacji zwiększyły liczbę pociągów kursujących w weekendy pomiędzy tymi dwiema miejscowościami.  Łącznie zostały uruchomione trzy dodatkowe pary kursów na trasie Ustroń – Wisła Głębce. Oczywiście, turyści mogą korzystać również na tej trasie z pozostałych połączeń linii S6, kursujących w weekendy.

Dodatkowo, istnieje również możliwość bezpłatnych przejazdów weekendowych wszystkimi pociągami na tej trasie. Wszystko za sprawą specjalnych kuponów dystrybuowanych m.in. przez wybrane wiślańskie i ustrońskie ośrodki wypoczynkowe. Dla osób, które nie posiadają kuponów rabatowych, obowiązuje normalna taryfa.

W samym tylko lipcu, na podstawie bezpłatnych kuponów, przewieźliśmy prawie 400 osób. Z oferty można jeszcze skorzystać do 1 września (włącznie). Serdecznie zachęcamy do wycieczki w malownicze rejony Beskidu Śląskiego i wypoczynku na łonie natury – czytamy w komunikacie opublikowanym przez biuro prasowe przewoźnika

2 komentarze

  1. Dobra inicjatywa miast dzieki im za to. Powiem jeszcze tylko że podróżni nie potrafią czytać rozkładów KŚ i stoją w tygodniu na peronach i oczekują pociągów. Naprawdę trzeba się wczytać w legendę żeby być mądrym z tego rozkładu także może jakiś apel do KŚ aby innym kolorem pisać weekendy albo coś innego jeszcze Pozdrawiam.

  2. Fajna inicjatywa, sam jechałem tylko te kursy spokojnie mógłby obsługiwać mniejszy skład bo najdłuższa jednostka KŚ to przesada.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *