Producent okien z własną komunikacją

Po Solarisach czas na Mercedesa. Firma Eko-Okna z powiatu raciborskiego kolejny już raz inwestuje w transport pracowniczy. Tym samym tabor autobusowy firmy liczy już 10 sztuk.


W zeszłym roku producent okien spod Raciborza zakupił 4 autobusy marki Solaris aby wozić pracowników we własnym zakresie z pominięciem zewnętrznego transportu. Były to 2 sztuki przegubowych Urbino 18 i 2 sztuki międzymiastowych Inter Urbino 12. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Firma dalej chce rozwijać swój transport pracowniczy, dlatego dokupiła kolejne autobusy. Tym razem jest to 6 pojazdów marki Mercedes Intouro. Nowe pojazdy wyposażone są w klimatyzację, kontakty o sile 220V znajdujące się pod każdym siedzeniem, monitory informacyjne oraz kamery dbające o bezpieczeństwo pasażerów. Wraz z przybyciem nowych autobusów, przybędą też nowe trasy. W sierpniu nowe pojazdy obiorą nowe kierunki i kursować będą na linii Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Rudy, Wodzisław Śląski, Radlin oraz Żory.

Porównując firmowy transport pracowniczy z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Raciborzu, który jest operatorem komunikacji miejskiej w Raciborzu nasuwa się pytanie. Czy producent okien przypadkiem nie byłby zainteresowany wejście na rynek transportu zbiorowego. PK Racibórz dysponuje 18 sztukami autobusów marki SOR klasy MINI i MIDI z 2011 roku, zaś Eko-okna jest już w posiadaniu 10 autobusów z rocznika 2017 i 2018. To robi wrażenie.

Źródło: naszraciborz.pl
Fot. naszraciborz.pl

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *