Pociągiem na kolorowy festiwal

Od 18 do 21 lipca nasi południowi sąsiedzi będą gościć muzyków z całego świata w ramach mającego już sporą renomę festiwalu Colours of Ostrava. Koleje Śląskie przypominają miłośnikom muzyki z naszego regionu, chcącym dotrzeć na imprezę pociągiem, o współpracy naszego regionalnego przewoźnika z Kolejami Czeskimi. Dzięki temu dotarcie na festiwal drogą kolejową może być tańsze i łatwiejsze.


KŚ informują, że ich pociągami osoby planujące wyprawę na festiwal mogą wygodnie dojechać do Bohumina, skąd z dużą częstotliwością kursują pociągi Kolei Czeskich. Jeśli ktoś planuje się wybrać do Ostrawy w weekend, to nasz regionalny przewoźnik szczególnie poleca skorzystanie z biletu Silesia Weekend. Na jego podstawie można bowiem podróżować po całym kraju (województwie) morawsko-śląskim. Na podobnych zasadach działa również bilet dobowy KŚ. Szczegóły oferty można znależć w zakładce Turystyka na stronie przewoźnika.

Oprócz tego dla osób wybierających się na Colours of Ostrava jeszcze jedna przydatna wskazówka w temacie komunikacji. Organizatorzy festiwalu wraz z DPO Ostrawa (Dopravní Podnik Ostrava a.s.) odpowiadającym i zarządzającym komunikacją zbiorową, przygotowali dla jego uczestników specjalny bilet, który uprawnia do przemieszczania się w granicach miasta przez cztery festiwalowe dni. Bilet będzie miał formę jednorazowej papierowej opaski zakładanej na nadgarstek, którą można kupić w kioskach oznaczonych logiem DPO, automatach biletowych i wybranych sklepach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie
festiwalu, która zredagowana jest w języku polskim.

Fot. Wojciech Mydlarz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *