RCKiK Katowice z pierwszym takim E-busem

W środę 20 czerwca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach obchodziło 70-lecie swojej działalności. Z tej okazji odbyła się okolicznościowa wystawa na placu przy Teatrze Śląskim w Katowicach i zaprezentowano pierwszy elektryczny, mobilny ambulans do poboru krwi.


Z okazji 70-lecia działalności katowickiego RCKiK odbyła się okolicznościowa wystawa na placu przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Podczas wystawy edukacyjnej dla mieszkańców nt. HISTORII LECZENIA KRWIĄ, prezentowanych było wiele eksponatów stosowanych w krwiodawstwie w minionych latach. O godz. 15.30 odbyło się uroczyste oddanie do użytku PIERWSZEGO W EUROPIE AMBULANSU DO POBIERANIA KRWI O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM na bazie Solaris Urbino 8,9LE. Ambulans ten został zaprojektowany przez zespół Pracowników RCKiK w Katowicach.

W ubiegłym roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w przetargu zamówiło dwa autobusy z napędem elektrycznym, które mają służyć jako mobilne ambulansy do poboru krwi. Ambulans ma zasięg do 160 km a ogrzewanie i/lub klimatyzacja oraz wszystkie pokładowe urządzenia medyczne mogą pracować przez 6 godzin bez ładowania.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fot. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *