Częstochowa z kolejnym piętrusem

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zaopatrzyło się w drugi autobus piętrowy. Tym razem jest to wersja z odkrytym dachem, która w pogodne dni obsługiwać będzie linię turystyczną 034.


Na teren zajezdni MPK w Częstochowie dotarł autobus piętrowy marki Leyland RM – Routemaster z 1961 roku. Zabytkowy pojazd z odkrytym dachem będzie „wspierał” wykonywanie kursów na turystycznej linii 034, która swoje tegoroczne funkcjonowanie rozpoczęła w mieście od maja. Do tej pory linia obsługiwana była tylko przez zakupiony przez MPK autobus z zakrytym dachem – Bristol Lodekka.

Wynajęty pojazd w wersji kabrio będzie wyjeżdżał na częstochowskie ulice w okresie wakacyjnym (1.07 – 31.08) wówczas, kiedy warunki atmosferyczne pozwolą na zastosowanie takiego zastępstwa. Wpłynie to na większy komfort podróżowania w przypadku wystąpienia wysokich temperatur (w obliczu kapryśnej aury i umiarkowanych temperatur linię obsługiwać będzie „piętrus” z dachem będący własnością MPK). Wynajęty pojazd jest napędzany silnikiem diesla o pojemności 9,6 l o mocy 85 KW. Pomieścić na pokładzie może max. 58 osób. Autobus aktualnie przechodzi wewnętrzny przegląd na jednej z hali autobusowych MPK i jest przystosowywany do wyjazdu na częstochowskie ulice.

Przypomnijmy, że częstochowska linia turystyczna 034 wyjeżdża na ulice miasta codziennie, co godzinę od 12 do 18 włącznie. Jest to autobusowa linia specjalna w sezonie wiosenno-letnim, której funkcjonowanie wpisuje się w działanie programów: „Kierunek – Przyjazna Częstochowa” i „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Przystanek początkowy i końcowy zlokalizowany jest przed częstochowskim ratuszem na pl. Biegańskiego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *