Koleje Śląskie: Industriada na piątkę

– A dokładniej na pięć tysięcy – tyle bowiem uczestników festiwalu zdecydowało się na podróżowanie naszymi pociągami na podstawie słynnych już pomarańczowych kuponów. Był to przy tym już piąty raz, gdy dokładamy swoją cegiełkę do organizacji Święta Szlaków Zabytków Techniki. Z okazji tego drobnego jubileuszu na dzień po Industriadzie przygotowaliśmy specjalne przejazdy naszymi pociągami po kolejowej obwodnicy GOP. Z tej propozycji skorzystało blisko 300 osób – ogłosiły na swojej stronie Koleje Śląskie.


Jak podkreśla biuro prasowe przewoźnika – tradycyjnie największym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy cieszyły się linie S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice) oraz S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń). Nie brakowało jednak również amatorów podróży w dalsze kierunki. Dla przykładu, ponad 450 osób zdecydowało się na wyjazd koleją do Cieszyna. Łącznie Industriadowicze przejechali pociągami KŚ ponad 380 000 kilometrów.

Z racji tego, że finał Święta Szlaku Zabytków Techniki odbywał się poza aglomeracją KŚ przygotowały specjalne kursy zapewniające dojazd do Rybnika i powrót z tamtejszego finału do Katowic. Dzień później przewoźnik zachęcał do „ładowania akumulatorów” po festiwalowych szaleństwach. Na miłośników kolei i industrialnych krajobrazów czekały specjalne przejazdy liniami na co dzień nieuczęszczanymi przez pociągi pasażerskie. Trasa okolicznościowego przyjazdu wiodła m.in. przez Dąbrówkę Małą, Zabrze Makoszowy i Siemianowice Śląskie. W rolę przewodnika wcielił się w tym dniu członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik. W myśl hasła przewodniego tegorocznej edycji festiwalu, że Industria jest kobietą, na pokładzie nie zabrakło wyjątkowej pasażerki – czyli właśnie Pani Industrii.

Przewoźnik informuje również, że według badań prowadzonych przez organizatorów festiwalu – już teraz blisko 80 000 uczestników deklaruje, że również za rok wezmą udział w Industriadzie. KŚ przypominają, że zabytki Szlaku Zabytków Techniki można zwiedzać przez cały rok i zachęcają, by w taką sentymentalną podróż wybrać się pociągiem.

Wszystkie fotografie za zgodą Koleje Śląskie Sp. z o.o.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *