Tłok w pociągu Kolei Śląskich!

Tłum na dworcu w Katowicach
Tłum na dworcu w Katowicach

Z informacji otrzymanych od naszych czytelników wynika, że wczoraj po raz kolejny pasażerowie musieli podróżować w wielkim ścisku, gdyż Koleje Śląskie podstawiły zbyt krótki skład na trasie S1 Gliwice – Częstochowa. 


Do przedstawionego na zdjęciach zdarzenia, doszło wczoraj na katowickim dworcu o godzinie 15:56. Pasażerowie oczekujący na pociąg z Gliwic do Częstochowy doznali szoku, gdy zobaczyli, że na peron podstawia się krótki skład. Pasażerowie spodziewali się „długiego Elfa” czyli 27 WEb, a przyjechał „krótki Elf” czyli EN 76.

– Ścisk był straszny, ciężko było się nawet ruszyć – przekazał nam jeden z pasażerów, który na potwierdzenie swoich słów przesłał nam kilka zdjęć.

Co na to przedstawiciele przewoźnika?

– Na wspomnianym połączeniu był przez nas zaplanowany wczoraj pojazd 27 WEb (długi ELF). Wypuszczenie krótszej jednostki wynikało z przyczyn technicznych. To właśnie usterki były wczoraj przyczyną odstawienia trzech pojazdów 27 WEb, dlatego Koleje Śląskie musiały zdecydować się na tabor zastępczy – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki.

Dzisiaj sytuacja ma się już zdecydowanie lepiej, gdyż spółce udało się naprawić dwa z trzech odstawionych wczoraj składów.

– Na szczęście udało nam się stosunkowo szybko zaradzić tej sytuacji i dzisiaj odstawiony jest już tylko jeden z pojazdów 27 WEb, a na wspomnianym połączeniu zaplanowany jest przejazd dłuższej jednostki – wyjaśnia Michał Wawrzaszek.

Nie jest to pierwszy taki przypadek i można przypuszczać, że nie ostatni. Czy w najbliższym czasie coś się zmieni? Mimo starań spółki, takie sytuacje mogą mieć miejsce, ponieważ przewoźnik ma ograniczone zasoby taborowe.

Wczoraj w Katowicach było tak

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *