Weekendowy takt górski

Informowaliśmy wczoraj o dodatkowych połączeniach pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem Śląskim, które pojawią się od najbliższej niedzieli. Dzisiaj o innej nowej ofercie Kolei Śląskich, też wchodzącej w życie za 48 godzin. Weekendowych, dodatkowych parach pociągów pomiędzy Ustroniem a Wisłą Głębce.


Pomysł nie jest nowy. Dwa lata temu funkcjonowało już podobne połączenie, jednak tylko na odcinku Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce. W formie Wisła – Ustroń debiut miał nastąpić w roku ubiegłym i było już wiele spraw przygotowanych i załatwionych, jednak koncepcja upadła wraz w wiadomością, że zarządca infrastruktury zamknie w wakacje linię na odcinku Wisła Głębce – Ustroń Polana, celem wyremontowania dwóch przepustów. W tym roku na tym szlaku żadnych utrudnień nie będzie, więc weekendowe pociągi będą mogły bez przeszkod wyjechać na trasę.

Ponadto, teraz do inicjatywy dołączyły się samorządy Wisły i Ustronia, które sfinansują część kosztów uruchomiania dodatkowych kursów. W weekendy i święta pomiędzy Ustroniem a Wisłą Głębce będzie kursowało 10 par pociągów KŚ na dobę i czas oczekiwania pomiędzy poszczególnymi przejazdami nie przekroczy 120 minut w jedną stronę. Szczegółowo będzie wyglądało to tak, że dodatkowe pociągi wyjadą z Ustronia o 11.12., 13.08 i 16.35, natomiast w kierunku przeciwnym, z Wisły Głębce, odjazdy ustalono na 10.21, 12.03 (z wyjątkiem jednego weekendu gdy odjazd nastąpi o 11.45) i o 14.11.

To duże ułatwienie szczególnie dla osób wypoczywających w obu ośrodkach, pozwalające za sprawą kolei uniknąć konieczności korzystania z wiecznie zakorkowanej w takie dni drogi wojewódzkiej nr 941. Weekendowy takt górski będzie funkcjonował do końca wakacji, przy czym zarówno przewoźnik jak i strona samorządowa nie wyklucza w następnych miesiącach kontynuacji przedsięwzięcia w przypadku dużego zainteresowania podróżnych. Myśli się tu głównie o zimowym szczycie turystycznym.

Warto dodać, że z przejazdów na trasie Ustroń – Wisła Głębce będzie można korzystać również za sprawą programu rabatowego prowadzonego wspólnie przez oba miasta. To książeczki w których zawarte są kupony upoważniające do zniżek w wielu punktach usługowych na terenie Ustronia i Wisły. Jeśli ktoś zdecyduje się na korzystanie z tej formy promocji znajdzie tam na jednej ze stron odcinki, które upoważnią go do przejazdu na tym odcinku. Szczegóły można znaleźć na internetowych stronach obu miast.

Jutro, w ostatnim odcinku opisu tego co zmieni się od niedzieli, wybierzemy się na przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria…

 

5 komentarzy

    1. Ale POWINNI informować precyzyjnie!!!
      Przepust na malutki ciek wodny, to nie wiadukt nad Wisłą!!!!!

      1. Ludzie to jest portal prowadzony przez pasjonatów, a nie redaktorów po studiach. jak się nie ma czego dowalić to doczepić się byle czego. Więcej dystansu, bo się zapowietrzysz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *