Gliwicki PKM ponawia przetarg

Pod koniec ubiegłego tygodnia Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na dostawę dwunastu fabrycznie nowych niskopodłogowych przegubowych autobusów komunikacji miejskiej. Nowe autobusy powinny wyjechać w trasy już w przyszłym roku.


Przetarg dotyczy zakupu pojazdów o długości od 17,50 m do 18,75 m i wysokość do 3,25 m. Według ustaleń przetargowych pojazdy mają być klimatyzowane, monitorowane, wyposażone w elektroniczny kasowniki i tablice kierunkowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w automatyczne skrzynie biegów oraz elektroniczny układ hamowania i być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Ponadto będą miały dostęp do wi-fi. Autobusy mają trafić do Gliwic w ciągu 260 dni od daty podpisania umowy z firmą, która wygra zaplanowany na 28 czerwca przetarg.

Kupujemy kolejne autobusy i systematycznie odświeżamy tabor, ponieważ zależy nam na komforcie pasażerów. Autobusy, które kupujemy nie tylko zapewniają pasażerom dobre warunki podróży, są też przyjazne środowisku – wyjaśnia Henryk Szary, prezes PKM w Gliwicach.

Od początku swojej działalności, czyli od 1997 roku do 2017 , gliwickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zakupiło 218 autobusów za 186 mln zł. 166 sztuk stanowiły autobusy fabrycznie nowe, których łączny koszt zakupu wyniósł 177 mln zł, zaś 52 sztuki to autobusy używane, które kosztowały w sumie 10 mln zł brutto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *