Modernizacji torowiska w sosnowieckiej Pogoni

Rozpoczyna się realizacja kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach Metropolii. Od soboty 12.05.2018 r. rozpoczęły się prace na ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu.


Rozpoczyna się realizacja kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach Metropolii. W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego. To około 1700 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o., która ma zrealizować zadanie w terminie do marca 2019 r.

Od poniedziałku 14.05.2018 r. do odwołania:
• tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP, ze zwiększoną częstotliwością,
• tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla,
• zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii nr 24,
• przystanek Pogoń Mariacka dla obu kierunków jazdy nie będzie obsługiwany.
Zadanie pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego
w Sosnowcu” jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to ponad 13,5 mln zł netto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *