Blisko 1000 autobusów dla Berlina

BVG zamierza zainwestować w modernizację swojej floty samochodowej. W planie jest zakup prawie 1000 autobusów dla berlińskiego operatora transportu miejskiego. Jest to możliwe dzięki kolejnemu z kolei rocznemu wypracowaniu zysku.


Berliński Transport Publiczny (BVG) ubiegły rok zamknął z 12,9 milionów euro przychodów. Był to czwarty roczny pozytywny wynik ogłoszony, największej niemieckiej firmy transportowej. –Powodem tego jest stale rosnąca liczba pasażerów – powiedziała rzeczniczka BVG Petra Reetz. Firma transportowa była w stanie poprawić swój wynik o 1,2 miliona euro w porównaniu do 2016 roku. – BVG może teraz zmniejszyć zadłużenie i dokonać ważnych inwestycji w tym samym czasie – powiedział przewodniczący zarządu Ramona Pop. W ubiegłym roku długi BVG spadły o 10 milionów do 679 milionów euro.

BVG zamierza zainwestować część swojej nadwyżki w modernizację swojej floty samochodowej. Podczas gdy zakup nowych pociągów metra wciąż pozostaje w stagnacji z powodu sporów prawnych, teraz po raz pierwszy mają zostać zakupione nowe, niskoemisyjne autobusy. Rada zatwierdziła dwie umowy ramowe, które umożliwią zakup do 600 przegubowych i do 350 standardowych autobusów zasilanych silnikiem Diesel Euro 6.

Fot. VDL Bus & Coach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *