EN71AKŚ-100 pojechała do naprawy

Po niespełna trzech miesiącach od kolizji z busem w Szaflarach jednostka EN71AKŚ-100 pojechała w końcu do naprawy. Do Nowego Sącza, gdzie pojazd będzie przywracany do sprawności, nieszczęsną jednostkę zaciągnęła jej bliźniacza, o numerze taborowym 101.


Przypomnijmy, 6 lutego AKŚka „setka” w trakcie kursowego rejsu do Zakopanego brała udział w zderzeniu z busem, który znalazł się na torach na przejeździe kolejowym w miejscowości Szaflary, kilkanaście kilometrów od celu podróży. Przód pojazdu uległ na tyle znacznym uszkodzeniom, że jednostka musiała zostać wyłączona z ruchu.

Długo trwały negocjacje dotyczące tego, kto podejmie się naprawy poszkodowanego pociągu. Mówiło się, że AKŚka pojedzie do Mińska Mazowieckiego, jednak ostatecznie skończyło się na wyprawie do nowosądeckiego Newagu. To dobrze, bo jednostka właśnie tam przeszła modernizację do poziomu AKŚ, a kilka tygodni przed zdarzeniem w Szaflarach, właśnie w Nowym Sączu miała przegląd czwartego poziomu utrzymania. Więc tam ją „znają” najlepiej.

Z tego, co udało się nam ustalić EN71AKŚ-100 ma wrócić na nasze tory na początku czerwca.

2 komentarze

  1. Jak już coś, to pojazd naprawę poziomu 4 przeszedł w ZNTK Mińsk Mazowiecki a nie w Nowym Sączu.

  2. Skoro naprawę robi „Newag”, to faktycznie jest duża szansa, że za nieco ponad miesiąc pociąg będzie jeździł. Gdyby poszedł do naprawy do ‚Pesy”, to pewnie nie byłoby go pół roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *