„Pucuś” w Kolejach Dolnośląskich

W miniony weekend pierwsze pociągi z taboru Kolei Dolnośląskich zostały umyte mobilną myjnią, która została zakupiona przez przewoźnika w ubiegłym roku. „Pucuś” oficjalnie rozpoczął służbę w dolnośląskiej spółce.


„Pucuś”, ponieważ taka nazwa została wybrana w przeprowadzonym przez Koleje Dolnośląskie konkursie, w połowie kwietnia rozpoczął swoją pracę w legnickiej bazie kolejowej dolnośląskiego przewoźnika. Mobilna myjka zasilana silnikiem diesla to jeden z trzech pojazdów zakupionych przez Koleje Dolnośląskie w związku z zamówieniem 11 sztuk 5-członowych jednostek 45WE Impuls, które w komplecie zostały dostarczone w ubiegłym roku. W ramach mobilnej stacji obsługi, oprócz myjni samobieżnej przewoźnik na swoim wyposażeniu posiada jeszcze dwa pojazdy o napędzie elektrycznym. Pierwszy z nich służy do pneumatycznego napełniania piasecznic pociągów piaskiem, zaś zadaniem drugiego jest zbieranie nieczystości pochodzących z pokładowych toalet. Pojazdy mogły rozpocząć swoją służbę w momencie ukończenia obejścia wokół nowo wybudowanej hali serwisowej KD, ponieważ pojazdy potrzebowały dróg technicznych aby sprawnie przemieszczać się między pociągami.

One comment

  1. Proponuję ogłosić zrzutkę narodową na zakup takie „Pucusia” dla Kolejek Śmiesznych. Może w końcu tabor KS zacznie w miarę wyglądać czysto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *