Inwestycje PLK – interaktywna mapa

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły nową interaktywną mapę inwestycji kolejowych na której można zobaczyć nie tylko te zrealizowane inwestycje, lecz również te, które są w trakcie realizacji jak i te dopiero planowane. Przeglądając tę mapę nasuwa się mnóstwo pytań o odcinki, które nie są w żaden sposób zaznaczone do inwestycji.


Informacje o inwestycjach kolejowych z podziałem na status realizacji, a także obszar oraz zakres projektu dostępne są na dedykowanej stronie internetowej PKP PLK S.A. Nowa interaktywna mapa inwestycji kolejowych jest pod adresem plk-inwestycje.pl.

Zakładki, zlokalizowane w menu głównym, dostarczą informacji na temat realizacji Krajowego Programu Kolejowego (KPK) oraz funduszy unijnych, a także wiedzy o projektach finansowanych z konkretnych środków UE (Opis projektów unijnych). Znajdziemy m.in. informacje o Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko czy Programie Polska Wschodnia wraz z listą i opisem projektów inwestycyjnych do nich przypisanych.

Użytkownik strony może przyjrzeć się także inwestycjom w podziale na województwa. Pokazany jest proces inwestycyjny prowadzony przez zarządcę infrastruktury w konkretnym regionie. Szczegółowe informacje o inwestycjach w poszczególnych województwach uzupełniono galeriami zdjęciowymi oraz materiałami wideo. Dodatkowo, po kliknięciu w dany obiekt na mapie, w opisach pojawia się informacja m.in. o długości eksploatowanych linii na terenie województwa i liczbie realizowanych projektów. Niestety nie ma podanych informacji o wszystkich zamierzeniach modernizacyjnych, chociażby finansowanych z własnego budżetu remontowego danego zakładu PLK w regionie.

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *