Pół połowie nierówne

W sobotę Kolejne Śląskie odebrały od bydgoskiej Pesy dziewiąty z dziewiętnastu pociągów z rodziny Elf2. Tym razem była to jednostka 34WEa-004, czyli najkrótsza,  dwuczłonowa odmiana zamówionych pojazdów.


Maluch, który w sobotę zasilił flotę KŚ to czwarta, ostatnia w harmonogramie zamówienia jednostka 34WEa. Do tego jeździmy już wszystkimi trzema zamówionymi pojazdami 21WEa, czyli trzyczłonową odmianą najnowszego elfa. Należy doliczyć również dwie czteroczłonowe jednostki 22WEd. Generalnie z zamówionych w 2016 roku 19 pojazdów na Raciborskiej rezyduje już dziewięć. Czyli można rzec, że to już prawie połowa a każda następna dostarczona z Bydgoszczy jednostki sprawi, że będzie można powiedzieć że zamówienie jest już bliżej końca niż początku realizacji.

Zupełnie inaczej wygląda podsumowanie realizacji  zawartej półtora roku temu transakcji jeśli spojrzymy na nią z innej strony. Chodzi o łączną ilość członów wszystkich pojazdów które mamy już do dyspozycji jako pasażerowie w stosunku do ich ilości, na które jeszcze czekamy.  To co już jest sumując dziewięć fizycznie obecnych u nas jednostek to 25 członów. Czekamy jeszcze na 10 czteroczłonowych pociągów, czyli 40 członów. 25 posiadanych do 40 oczekiwanych jednoznacznie pokazuje że jeśli chodzi o realizację kontaktu pod względem pojemności wszystkich zamówionych pociągów, to do połowy jeszcze trochę brakuje. 50 procent w tej kategorii zostanie przekroczone dopiero po przybyciu kolejnych dwóch jednostek serii 22WEd.

Jak widać realizacja dostaw nowych pociągów to operacja która tak naprawdę jeszcze się „rozkręca” a nie zbliża się do końca… 

2 komentarze

  1. No to gratulacje dla „Pesy”! W końcu idą (prawie) zgodnie z harmonogramem. Na razie mają tylko 9 dni opóźnienia w dostarczeniu 2 jednostek 4-członowych, które miały dotrzeć do końca marca. Czy wiadomo coś, kiedy ona mają dotrzeć (bo pod koniec kwietnia to opóźnienie dotyczyć będzie już 4 jednostek)?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *