Kolejna AKŚ-ka po P4

Wczoraj z Mińska Mazowieckiego wróciła ostatnia już jednostka EN57AKŚ o numerze taborowym 730. Pociąg przeszedł tam naprawę czwartego poziomu utrzymania (P4) przeprowadzonego w ramach przetargu dla jednostek EN57AKŚ i EN71AKŚ.


W czwartkowe popołudnie na grupie przy Raciborskiej w Katowicach zameldowała się jednostka EN57AKŚ-730, która od pewnego czasu przechodziła P4 w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” S.A. Tym samym zakończył się proces naprawy czwartego poziomu utrzymania jednostek EN57AKŚ oraz EN71AKŚ i wszystkie już wożą pasażerów z wyjątkiem jednostki EN71AKŚ-100, która obecnie jest odstawiona i czeka na naprawę po nieszczęśliwym wypadku, który miał miejsce w Szaflarach na przejeździe kolejowo-drogowym. Więcej o tym TUTAJ.

3 komentarze

  1. To już wszystkie? Wydaje mi się, że zostały jeszcze 1533 i 1563.
    PS. Ma ktoś datę z pudła EN57AKŚ-730?

  2. Coś te słabo te przeglądy zostały wykonane. Dziś jechałem takim jednym (o nr bodajże 1178) i było w nim gorąco jak w saunie. Podobno w tym czlonie, gdzie siedziałem nie można było tego wyłączyć. Coś się popsuło.

    1. Ja jestem ciekaw czy ktoś kiedyś wpadnie na pomysł wyciszenia wentylatorów nawiewu powietrza które wyją jak odkurzacze. Jechałem taką jednostką do Zakopanego i z powrotem i naprawdę ciężko było wytrzymać w tym hałasie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *