Miniatury w Sosnowcu

W ubiegły weekend odbyła się trzecia edycja festiwalu „Kolej w Miniaturze” w sosnowieckiej szkole Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Atrakcji nie brakowało dla starszych i najmłodszych miłośników kolei.


Tak jak w latach poprzednich frekwencja również na tegorocznym festiwalu dopisała. Były między innymi makiety kolejowe w różnych skalach, symulatory prowadzenia lokomotywy czy warsztaty tworzenia makiety kolejowej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się, ukończony w tym roku przez uczniów, symulator lokomotywy EU07 do którego aby się dostać trzeba było z dużym wyprzedzeniem zapisać się na listę oczekujących. Miejmy nadzieję, że ta impreza na dobre wpisze się w coroczny kalendarz wydarzeń kolejowych, a organizatorzy z każdym następnym razem będą nas zaskakiwać różnorodnością atrakcji.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

  1. Jak co roku to samo.
    Dlaczego ta impreza (tego typu imprezy) są tak słabo reklamowane. Po raz kolejny chciałem się na nią wybrać i znowu ją przeoczyłem. Może prośba do redakcji zrobić jakiś kącik (kalendarz) z imprezami kolejowymi.
    Z góry przepraszam jak kogoś zbulwersuje, sam jestem modelarzem co prawda inna skala i inny typ. Wiem nie od dziś, że takie imprezy są słabo reklamowane np. najbliższa impreza modelarska jest w Bytomiu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *