Pierwsze piętrowe Volvo

Vovlo zaprezentowało swój nowy autokar 9800 Double-Deck na wystawie ExpoForo w Meksyku. Pierwsze dwupoziomowe Volvo w pierwszej kolejności oferowane będzie na rynku południowoamerykańskim. Nowy autokar zabierze na swój pokład do 63 pasażerów, czyli o 40% więcej w porównaniu do jednopokładowego 9800.


Volvo 9800 DD został opracowany w celu osiągnięcia wysokiej wydajności operacyjnej, oferując jednocześnie najlepsze wrażenia z podróży. Oferuje on wewnętrzną wysokość 1,80 m na obu pokładach, a także bagażnik o dużej pojemności. Jest to jedyny autokar na rynku oferujący rampę dla wózków inwalidzkich. Pojazd napędzany jest przez silnik Volvo D13, który ma moc 500 KM.

Model 9800 DD jest wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa Volvo, takie jak system Adaptive Cruise Control (ACC), funkcja utrzymania pasa ruchu i system ostrzegania o kolizji z funkcją hamulca awaryjnego. Schody na drugie piętro są skierowane do przodu, aby zmniejszyć ryzyko w przypadku hamowania awaryjnego. Nowy autokar Volvo ma 15 m długości, 4,2 m wysokości i 2,60 m szerokości. Jest on wyposażony w elektronicznie sterowane hamulce tarczowe Volvo (EBS) i elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP).

Na wystawie Expo Foro Volvo zaprezentowało także 15-metrową wersję Volvo Decker z pojedynczym deckiem Volvo 9800. Volvo 9800 zostało wprowadzone na rynek w 2016 roku i do tej pory zostało sprzedanych 1055 sztuk pojazdów tego typu.

One comment

  1. Sory ze nie na temat! prosze niech redakcja przeczyta wypowiedzi z artykulu zamieszczonego 22 09 2017 r ( KOLEJ PODSUDECKA) pozdrawiam!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *