Śląskie EN71 wróciły po naprawie

Jednostki EN71AKŚ-100 i EN71AKŚ-101 Kolei Śląskich wróciły już do regularnych kursów z pasażerami. Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach składy nie kursowały z pasażerami, ponieważ przechodziły naprawę czwartego poziomu utrzymania.


Zadaniem wykonania usługi naprawy czwartego poziomu utrzymania zajmował się ZNKT Mińsk Mazowiecki, który złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu, dotyczącym wykonania usługi przeglądu P4 dla dwóch jednostek EN71AKŚ i pięciu jednostek EN57AKŚ.

W sobotę, 23 grudnia od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy potwierdzenie tego, że jednostki EN71AKŚ wróciły już na Śląsk i rozpoczęły regularne kursy z pasażerami. W Gliwicach uchwycono jednostkę EN71AKŚ-101, natomiast skład EN71AKŚ-100 w Katowicach.

* Fot. Przemek W.

10 komentarzy

 1. Co się stało z Ornakiem, że jechał na wagonach, i skąd Koleje Śląskie wzięły lokomotywę i wagony ?

  1. Kiedy to miało mieć miejsce, bo jest to raczej niezbyt realne, bo ani maszyniści, ani kierowniczy nie mają autoryzacji na lokomotywy i wagony

  2. Ornak wczoraj dojechał do Zakopanego 18 minut spóźniony ale jako EN71 tak jak wyjechał z Kc. Była awaria zasilania na stacji w Zakopanem ale akurat jak Ornak przyjechał to „się naprawiło” i tylko musiał kilka minut poczekać w Poroninie na ponowne otwarcie szlaku. Plotka o wagonach pojawiła się najprawdopodobniej z powodu tego że ktoś zobaczył Giewunta, który teraz jeździ jako pociąg EIC w PKP Intercity i poszło, że pociąg do Katowic jedzie na wagonach.

  3. Na stronie KŚ w informacjach o utrudnieniach widnieje taki wpis ”Pociąg 43101/0 relacji KATOWICE 6:36 – ZAKOPANE 11:10 – jedzie na całej trasie składem wagonowym”

   1. Rzeczywiście komunikat na stronie KŚ może być trochę mylący. Jednak rozwiewamy wątpliwości, jako Ornak jechała jednostka EN71AKŚ

  4. Skąd lokomotywa to nie wiem, ale wagony w malowaniu PL-KSL na Raciborskiej przed świętami widziałem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *