Wisła Głębce – jutro otwarcie

Od jutra, po pięciomiesięcznej przerwie pociągi znów zaczną dojeżdżać aż do Wisły Głębce. Oznacza to, że prace zakończą się 5 dni przed planowanym terminem. Zarządca jest tak dumny z tego osiągnięcia, że już dzisiaj informuje o tym nawet na katowickim dworcu przy okazji zapowiedzi pociągów jadących w kierunku Ustronia i Wisły.


Przypomnijmy, linia kolejowa nr 191 na odcinku Ustroń Polana – Wisła Głębce (choć przez pierwsze miesiące pociągi dojeżdżały aż do przystanku Wisła Obłaziec) została zamknięta 20 lipca. Kontrowersje wzbudzał nie tyle fakt samej konieczności wyremontowania dwóch mostów w Wiśle, ile termin w którym PKP PLK S.A. postanowiła rozpocząć prace. Był to środek sezonu turystycznego, gdy przewoźnik taki jak Koleje Śląskie czerpie największe profity z wożenia w te rejony pasażerów. Nawet najsprawniej zorganizowana komunikacja zastępcza nie jest w stanie zlikwidować niedogodności wynikających z konieczności przesiadki.

Przez pięć miesięcy oba mosty zostały zburzone i zbudowane ponownie od podstaw. Na wieść o tym, chcieliśmy już rano wybrać się do Wisły by stworzyć odpowiednią dokumentację filmową i fotograficzną. Niestety, z powodu fatalnych warunków atmosferycznych nie jest to dzisiaj możliwe. Co nie zmienia faktu, że na pewno zjawimy się w Wiśle by to uczynić. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że pociągi w końcu do Głębiec pojadą.

Koleje Śląskie również nie ukrywają radości z faktu, że pociągi wrócą na linię S6 na całym dystansie:

Autobusy komunikacji zastępczej za wszystkie nasze pociągi na odcinku Ustroń Polana – Wisła Głębce będą kursowały tylko do 18 grudnia. Od jutra zastępcza komunikacja autobusowa nie będzie już potrzebna – 19 grudnia na linię do Wisły Głębce będą mogły powrócić pociągi w pełnej relacji. Będzie to możliwe we wcześniejszym terminie niż zakładano dzięki szybszemu zakończeniu prac przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym samym nieznacznie zmienią się godziny kursowania pociągów na linii S6 – czytamy na stronie internetowej przewoźnika.

Fot. Tomasz Nycz

2 komentarze

  1. Należy pochwalić PLK, , że dotrzymała a nawet przyspieszyła termin udostępnienia linii. Jednak jak to mówią jedna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni.

  2. Czekamy na remont kompleksowy linii 157, 190, 191 tak by czas jazdy z Ustronia do Katowic byl ~ 1h20min reaktywacje polaczen Cieszyn Bielsko.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *