Silny wiatr torpeduje ruch w regionie

Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., z powodu drzew powalony na tory i sieć trakcyjną wstrzymany został ruch pociągów na kilku liniach w naszym regionie. Najgorzej, jak zwykle jest w rejonach górskich.


Wiejący od wczoraj silny wiatr torpeduje ruch pociągów pasażerskich w naszym województwie. Z powodu powalonych drzew na tory na szlaku Bielsko Biała-Biała – Żywiec – Zwardoń nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów w obydwu kierunkach. Nie kursują również pociągi na odcinku Ustroń – Goleszów oraz Tychy – Tychy Lodowisko.

We wszystkich przypadkach Koleje Śląskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową.

Aktualizacja (07:00)

Na linii S5, w dalszym ciągu występują utrudnienia na odcinku Żywiec – Zwardoń. Na szczęście kursują już pociągi na odcinku Bielsko-Biała Główna – Bielsko-Biała Lipnik. Jednak mimo wznowienia ruch w rejonie Bielska-Białej, z powodu porannych kłopotów oraz z powodu dalszych utrudnień na odcinku Żywiec – Zwardoń, pociągi Kolei Śląskich będą doznawać sporych opóźnień.

Aktualne informacje o utrudnieniach w ruchu pociągów KŚ można sprawdzać TUTAJ.

Aktualizacja (10:30)

Jak dowiedzieliśmy się w Kolejach Śląskich ruch pociągów został przywrócony na odcinku linii S6 od Pszczyny do Goleszowa. W dalszym ciągu nie jest przejezdny odcinek Goleszów – Ustroń.

Aktualizacja (16:00) 

Komunikat Kolei Śląskich:

Z powodu silnych podmuchów wiatru na odcinkach Żywiec – Zwardoń i Goleszów – Wisła Głębce kursują zastępcze autobusy.
Zastępcze autobusy będą kursować na powyższych odcinkach do końca dzisiejszego (11.12) dnia. Ze względu na to, że prognozy pogody przewidują silne wiatry również w dniu 12 grudnia, możliwe jest rozszerzenie zakresu obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej na tych odcinkach. Utrudnienia spowodowane przez wiatr mogą występować także na innych liniach, szczególnie w godzinach porannych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *