Powiało i są problemy

Nowy rozkład jazdy, stare kłopoty. Meteorolodzy ostrzegali od kilku dni o  możliwości wystąpienia dzisiaj i jutro silnych podmuchów wiatru.  Szczególnie w regionach górskich. Niestety, prognozy te sprawdziły się, co sprawiło natychmiast powstanie utrudnień na torach naszego regionu.


Z powodu silnych podmuchów wiatru Koleje Śląskie na odcinkach Żywiec – Zwardoń oraz Chybie – Ustroń – Wisła Głębce za część pociągów wprowadzają. zastępczą komunikację autobusową. Według informacji z godziny 21 – wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie to  będzie w tej formie funkcjonować również i jutro. Tym bardziej, że właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że na linii S5 nastąpiła przerwa w ruchu w rejonie przystanku Bielsko-Biała Lipnik, co sprawia, że sparaliżowany został ruch w kierunku Żywca. 

Aktualnie na liniach S5 i S6 Koleje Śląskie z powodu zerwanej sieci bądź powalonych drzew i zablokowanych w związku z tym torów nie mogą skorzystać z ośmiu (Żywiec, Zwardoń, Ustroń) pojazdów. Czynione są starania o usunięcie przeszkód i udrożnienie tych szlaków by dotrzeć do unieruchomionych pociągów. 

Aktualne informacje o utrudnieniach w ruchu pociągów KŚ można sprawdzać TUTAJ.

My natomiast jutro rano również poinformujemy Was o sytuacji na torach naszego województwa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *