Pasażer PKM Jaworzno i KZK GOP z ulgą?

Prezydent Jaworzna wystosował pismo do władz metropolii z propozycją stworzenia specjalnej taryfy dla pasażerów korzystających jednocześnie z usług PKM Jaworzno i KZK GOP.


Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, w piśmie skierowanym do Przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierza Karolczaka, zaproponował obustronne obniżki w cenach biletów sieciowych miesięcznych i kwartalnych. Takie ulgi przysługiwałyby tym pasażerom którzy zmuszeni są do kupowania dwóch biletów okresowych w PKM Jaworzno i KZK GOP w celu dojazdu do miejsca pracy pomiędzy Jaworznem a GZM.

Jak podkreśla Paweł Silbert – Łącznie z podróżami do szkół i innych instytucji jaworznicki PKM przewozi codziennie do Sosnowca, Mysłowic i Katowic 2,5 tys. ludzi. Równocześnie pewna część mieszkańców Metropolii dojeżdża do pracy na terenie Jaworzna.

Już w 2018 roku wejdzie nowy cennik obowiązujący w nowo powstałej Metropolii. Bilet 30-dniowy obowiązujący na terenie całej metropolii wyniesie 132 zł. W PKM Jaworzno tego typu bilet okresowy obowiązujący na całej sieci jaworznickiego przedsiębiorstwa kosztuje 94 zł. Po zmianach jakie proponuje prezydent Jaworzna, ten sam bilet ma kosztować kolejno 80 zł dla GZM i 56 zł, dla PKM Jaworzno.

Jaworznicka komunikacja publiczna w zasadzie jako jedyna obsługuje połączenia między Chrzanowem, Jaworznem a wchodzącymi w skład Metropolii Sosnowcem, Mysłowicami i Katowicami – wyjaśnia powody wprowadzenia takiego rozwiązania Paweł Silbert.

One comment

  1. Oczywiście pan Silbert zdaje sobie sprawę, że wybiórcza obsługa trzech czy czterech miast to nie to samo co obsługa 20 miast i 21 gmin na zróżnicowanym obszarze i często zaniedbanych drogach. Aglomeracja ma za zadanie przygotowanie kompleksowych rozwiązań dla 2000000 obywateli a nie 100000 mieszkańców. Czy mieszkańcy Gliwic, Tarnowskich Gór, Bytomia mają wspierać jego pomysły?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *