Świąteczne promocje ruszyły

Jeśli w telewizji na drogi wyjechały ciężarówki Coca-Coli to znak, że niechybnie idą święta. A to czas, że można zobaczyć różne cuda i dziwy. Także na torach kolejowych w naszym regionie.


Przez ostatnie dwa dni pociągi linii S6 (Katowice – Wisła) po raz kolejny w tym roku jeżdżą przez stację Chybie. Powodem jest wyłączenie toru z Chybia do Zabrzegu w ciągu linii kolejowej nr 93, gdzie trwa jakaś kosmetyka poremontowa po letnich działaniach modernizacyjnych. To już niestety nasza codzienna codzienność, że nie da się roboty zrobić raz a porządnie. Więc utyskiwanie nad tym nie ma też tutaj sensu.

Co innego przykuło naszą uwagę. W związku z obecnością ekip remontowych na LK 93, wyłączona jest z ruchu LK 694 czyli łącznik Bronów – Bieniowec, pozwalająca pociągom do Wisły ominąć stację Chybie i poprzez przystanek Chybie Mnich jechać bezpośrednio w stronę Skoczowa, Wisły i Ustronia. Z wielkim zdziwieniem zauważyliśmy podczas przejazdu tym szlakiem, że i na tym zapomnianym przez swoich opiekunów trakcie wymienionych zostało kilkadziesiąt podkładów, głównie w miejscach styku szyn. To bardzo dziwne, bo gdy latem przeprowadzano remont LK 93 i pociągi również tamtędy nie jeździły, nie zrobiono absolutnie nic by poprawić życie podróżnym. Przejazd pociągu odcinkiem o długości ok. 3200 metrów trwa tam… 10 minut.

Oczywiście, po tej kosmetyce kursujące tamtędy jednostki nie zwiększą nagle prędkości jazdy, ale musimy odnotować fakt, że po bardzo długim okresie ktoś z ramienia zarządcy infrastruktury zauważył, że jeśli chodzi o jakość szlaku między Bronowem a Bieniowcem, delikatnie mówiąc, tam też nie jest najlepiej i coś trzeba wymienić, odnowić… Oby to nie było jednorazowe działanie, wchodzące w skład rozpoczętej promocji świątecznej.

I na koniec jeszcze jedna informacja. Dzisiejszym pociągiem Kolei Śląskich nr 44240 relacji Cieszyn (odj. 8.02) – Czechowice-Dziedzice do stacji końcowej dojechało 8 pasażerów, z czego 6 kontynuowało dalszą podróż w kierunku Pszczyny, Tychów i Katowic, jadącym za kilka minut pociągiem linii S5 relacji Zwardoń – Katowice. Za miesiąc zdecydowana większość tych podróżnych nie będzie musiała się przesiadać, bo będą mieli do dyspozycji jadący praktycznie o tym samym czasie pociąg „Trzej Bracia” który pojedzie bezpośrednio do stolicy województwa.

Po przesiadce w Czechowicach akcja przeniosła się na linię kolejową nr 139 o której, już niestety nie tak mile, napiszemy jutro…

 

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *