Zieloni na S1

Wszystko wskazuje na to, że od najbliższego poniedziałku podróżni Kolei Śląskich zapoznają się z warunkami podróżowania w jednostkach EN71 należących do Kolei Mazowieckich, które pojawiły się w naszym regionie w zastępstwie nowych Elfów 2, które pojawić się miały.


Z oferty „zielonych” pociągów,  bo ten kolor dominuje w KM, najpewniej skorzystają pasażerowie linii S1, bo wszystko wskazuje na to, że oba pociągi będą kursować od Gliwic przez Katowice, Sosnowiec, Zawiercie do Częstochowy. Nasz przewoźnik w ten sposób chciał poprawić warunki na najbardziej prestiżowej i obleganej linii w naszym województwie. Trudności, głównie jeśli chodzi o pojemność wynikają z faktu, że dwie jednostki 27WEb przybywają na przeglądach P4 w Bydgoszczy a jedna czeka na naprawę w Katowicach.

KŚ dostały z Mazowsza, poprzez Pesę, do dyspozycji jednostki EN71 o numerach taborowych 101 i 105. Nasz przewoźnik kończy instalować niezbędne oprogramowanie  np. właściwy dla KŚ system informacyjny dla pasażerów. Jak nam dzisiaj powiedziano na Raciborskiej –  jednostki będą gotowe do obsługi liniowej najprawdopodobniej w poniedziałek.

2 komentarze

  1. Zawsze to lepsze EN71KM od brudnego i pomalowanego EN57. Ale decyzja dobra, chodź myślałem że tak jak EN71AKŚ pójdą na S5

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *