Koniec prac w Rudzie Śląskiej

Jak poinformowały Tramwaje Śląskie, dzisiaj, w poniedziałek 16 października 2017 roku przywrócony został ruch na linii nr 9 w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Prace modernizacyjne na wskazanym odcinku trwały niespełna 7 miesięcy.


Prace na ul. Niedurnego rozpoczęły się 20 marca i obejmowały odcinek torowiska od skrzyżowania z ul. Hutniczą do ul. Grochowskiej. To 900 metrów jednotorowej linii wbudowanej w jezdnię.

Prace przebiegły bez większych kłopotów, a co najważniejsze, zostały zrealizowane przez firmę TOR-KRAK w założonym terminie. Pasażerowie tramwajów z pewnością odczują znaczną poprawę komfortu podróży, a kierowców cieszyć może także nowa nawierzchnia na fragmencie ul. Niedurnego, która została ułożona niejako przy okazji prac torowych – powiedział rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Od dzisiaj nastąpiły zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 9 kursować będą w swojej pełnej relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek;
  • zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr: 5, 11, 17, 19, 20;
  • zawieszona zostanie tymczasowa linia nr 10;
  • zawieszona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-9.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej to pierwsze zadanie w ramach „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to niespełna 3,9 mln zł netto.

One comment

  1. Mnie to kompletnie nie interesuje. Ruda Śląska przyczyniła się do likwidacji tramwaju linii 18, a teraz chwali się remontem. Winy tym nie oczyści.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *