Nowe pociągi od korekty

W najbliższą niedzielę czeka nas kolejna korekta rozkładu jazdy. Jak podaje zarządca infrastruktury dzieje się tak w związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych. Koleje Śląskie ogłosiły zmiany w kursowaniu pociągów, na które musimy się przygotować od przyszłego tygodnia. Co ciekawe, połączeń pod szyldem KŚ przybędzie… 


Jest to ostatnia korekta rozkładu jazdy spośród pięciu zaplanowanych przez PKP PLK w rozkładzie jazdy 2016/17. Zmiany będą obowiązywać do 9 grudnia.

KŚ opublikowały najważniejsze zmiany, które zaczną obowiązywać od niedzieli, 15 października:

– Na linii S1 w dni robocze w godzinach szczytu zostanie uruchomionych 5 nowych połączeń na trasie Katowice – Gliwice – Katowice. Będą to pociągi o numerach: 44203 (wyjazd z Katowic o 7:30, przyjazd do Gliwic o 7:57), 44208 (wyjazd z Gliwic o 8:02, przyjazd do Katowic o 8:32), 44223 (wyjazd z Katowice o 14:10, przyjazd do Gliwic o 14:37), 44224 (wyjazd z Gliwic o 14:53, przyjazd do Katowic o 15:23) oraz 44267 (wyjazd z Sosnowca o 18:46, przyjazd do Gliwic o 19:25).

– Zgodnie z uwagami pasażerów zmienione zostaną godziny kursowania nocnego pociągu z Częstochowy numer 40637. Po zmianach będzie on wyjeżdżać z Katowic o 22:29, tak aby zapewnić możliwość przesiadki z pociągu innego przewoźnika na pociąg Kolei Śląskich w kierunku Gliwic.

– Na linii S31 zostanie uruchomiona nowa para pociągów w relacji Katowice – Oświęcim – Katowice. Pociągi będą kursować codziennie. Nowy pociąg w kierunku Katowic wyjedzie z Oświęcimia o godzinie 19:42, natomiast pociąg w drogę powrotną wyruszy o 21:15.

– Ze względu na prace modernizacyjne na odcinku Katowice Ligota – Tychy Mąkołowiec w terminach 2 XI – 10 XI i 1 XII – 9 XII część pociągów linii S4 (Sosnowiec Główny Tychy Lodowisko), S5 (Katowice – Bielsko-Białą – Zwardoń) i S6 (Katowice – Wisła Głębce) będzie kursować w skróconej relacji. Za pociągi na pominiętych odcinkach zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa lub możliwość przesiadki na inne pociągi na stacji Tychy.

– Na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) kontynuowane będą prace pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce. Z tego względu nadal za wszystkie nasze pociągi na tym odcinku będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa. Zostanie ona jednak ujednolicona względem poprzedniego rozkładu jazdy – od 15 października wszystkie autobusy będą zaczynać lub kończyć kurs w stacji Ustroń Polana.

– Od 6 września do 15 listopada wszystkie pociągi linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) pojadą objazdem przez Chybie, z dodatkowym postojem na tej stacji. Dodatkowo przez Chybie będzie kursować pociąg numer 49336 (wyjazd do Katowic o 13:26) w terminie 1 i 11 – 18 listopada oraz pociąg numer 49317 w okresie 6 – 15 listopada oraz 19 – 26 listopada (wyjazd do Wisły o 14:33 w dniach 6 – 10 listopada, o 13:44 w terminie 11- 15 listopada i o 14:00 w dniach 19 – 26 listopada).

– Od 15 listopada do 9 grudnia pociągi numer 94519 (wyjazd do Raciborza o 7:37) i 94510 (wyjazd do Rybnika o 6:40) będą kursować z / do Rybnika Towarowego.

– W okresie 15 października – 9 grudnia na linii S72 (Rybnik – Pszczyna – Bielsko-Biała) wybrane pociągi będą kursować w skróconej relacji, z wyłączeniem odcinka Pszczyna – Bielsko Biała Główna. Dla pasażerów z pominiętych stacji zapewniona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa lub możliwość przesiadki na inne pociągi.

KŚ proszą również o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów na stronie przewoźnika w zakładce LINIOWY ROZKŁAD JAZDY oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP PLK.

KŚ przypominają jednocześnie o możliwości wyrażania swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy pod ADRES.

4 komentarze

  1. No dobra fajnie że na linii S31 zostanie uruchomiona nowa para pociągów w relacji Katowice – Oświęcim – Katowice, ale nadal nie ma z Katowic do Oświęcimia pociągu, który pozwoliłby dojechać na 6 rano do pracy. Był 3 lata temu fajny pociąg, obsługiwany SN82 lub SN83, to oczywiście został zlikwidowany. Fakt, że jeździło nim 10 osób, ale godziny kursowania były tragiczne. Ten o 21:15 z Katowic to bardzo dobry pomysł, z tym że 3 lata temu on kursował do Bielska-Białej, ale był zawsze pełny. Widzę, że znowu po raz kolejny są prace modernizacyjne na odcinku Katowice Ligota – Tychy Mąkołowiec. Znowu połowa pociągów na linii S4, S5 i S6 będzie mocno opóźniona, przepuszczała pociągi międzynarodowe bo oczywiście odcinek linii 142 Katowice Ligota-Staszic jest nieczynny. Niech odpukać coś się stanie na tym odcinku, to cały ciąg szlag trafi, bo żaden dyspozytor nie zgodzi się puścić pociągów przez Muchowiec. Zastępcza komunikacja autobusowa i przesiadki na inne pociągi na stacji Tychy, to udręka pasażerów, która nie nauczyła nikogo, żeby udrożnić ten odcinek do prędkości w miarę odpowiedniej do jazdy pociągów, a miał być remontowany po wakacjach.

    1. Ja od końca czerwca jeżdżę autem do pracy prze te remonty na S4. To się chyba nigdy nie skończy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *