Szalejący wiatr utrudnia ruch w regionie

Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., z powodu szalejącego w naszym regionie wiatru, który według zapowiedzi meteorologów może wiać w porywach nawet z prędkością 130km/h, występują utrudnienia w ruchu pociągów na terenie województwa śląskiego.


W związku z powyższą sytuacją zachęcamy do regularnego śledzenia komunikatów dotyczących utrudnień. My, ze swojej strony również zobowiązujemy się regularnie przekazywać Wam informacje na temat przejezdności sieci kolejowej w naszym regionie.

Stan na godzinę 19:30

Z powodu powalonego drzewa na sieć trakcyjną, wstrzymany został ruch pociągów na linii kolejowej nr 139, na odcinku Sól – Zwardoń. Koleje Śląskie na wskazanym odcinku uruchomiły zastępczą komunikację autobusową.

Stan na godzinę 22:00

W dalszym ciągu występują utrudnienia na linii S5. Na odcinku Zwardoń – Żywiec – Zwardoń kursują autobus komunikacji zastępczej.

Problemy również w Cieszynie. Ostatni pociąg nr 44277, z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej nie dojechał do stacji końcowej i zakończył swój bieg w stacji Cieszyn Marklowice.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *