Świetna zabawa mimo deszczu

Mimo ulewnego deszczu spora grupa ludzi stawiła się na dworcu kolejowym w Bohuminie, by wziąć udział w sobotę w Den železnice 2017, czyli po prostu Dniach Kolei, każdego roku są organizowane za naszą południową granicą. W tym roku plany były naprawdę spore, ale aura sprawiła, że rekord frekwencji nie padł. Ale ci, co się zdecydowali, na pewno wracali do domu zadowoleni.


To impreza, której atmosfery żadne słowa nie są w stanie opisać, więc sami proponujemy skupienie się na zamieszczonych poniżej obrazkach. Jeden wniosek. Za naszą południową granicą kolej cieszy się bardzo dużą estymą i choć aura kazała wręcz pozostać w domu na kolejowy dworzec w Bohuminie wybrało się sporo ludzi, by wziąć udział w tej wodnej zabawie. Największym wzięciem cieszyły się wycieczki na trasie Bohumin – Ostrava, w kierunku której, co godzinę, odjeżdżał zabytkowy skład. Nie odnotowaliśmy takiego, w którym frekwencja byłaby niższa niż 100 procent.

Żeby jednak znalazło się w tym tekście parę literek, to napiszemy, że oprócz taboru, którego wiek w niektórych wypadkach sięgał nawet grubo ponad 100 lat, to warto było zobaczyć wnętrze pierwszego zmodernizowanego wewnątrz czeskiego pendolino i kolejne wersje odnowionych wagonów pasażerskich dla czeskiego przewoźnika narodowego (Česke Drahy). Można też było zwiedzić halę serwisową ČD znajdującą się nieopodal dworca.

No i wspominany wczoraj przez nas wjazd z „ukrycia” Elfa 2 Kolei Śląskich. To naprawdę warto było zobaczyć….

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

  1. Naprawdę można Czechom pogratulować – pomysłu, zaangażowania, organizacji i … miłości do pociągów. Pomimo nieszczególnej pogody pojawiły się w gumiakach / pelerynach / kurtkach przeciwdeszczowych rodziny nawet bardzo małymi dziećmi, a ich wizyta została sowicie nagrodzona…

  2. Ostatnio przyszło mi czekać na dworcu w Boguminie 2 godziny na pociąg o 4 rano. Ku mojemu zdziwieniu cały czas (była to niedziela) działał szynk, więc można sobie było umilić czas.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *