Dzień Bez Samochodu 2017

Jutro,  pod szyldem różnych przewoźników, pojedziemy za darmo komunikacją miejską. W tym tygodniu przypada Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promowanie m.in. transportu zbiorowego. Z tej okazji 22 września prowadzona będzie akcja Dzień Bez Samochodu, która zachęcić ma do przesiadki z samochodu na alternatywne środki transportu.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 wrzesień) został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania m.in. takich jak transport zbiorowy. Gdzie pojedziemy za darmo i jakie oprócz tego czekają na nas atrakcje? Sprawdziliśmy.

Koleje Śląskie
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu

Z tegorocznej promocji Kolei Śląskich będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na wszystkich liniach, wyjątkiem jest jedynie przygraniczny odcinek: Chałupki – Bohumin.

KZK GOP
22 września – darmowa komunikacja miejska (autobus, tramwaj) za okazaniem dowodu rej. pojazdu oraz dowodu tożsamości
23 września – Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej – PLAKAT

MZK Jastrzębie-Zdrój
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rej. pojazdu oraz dowodu tożsamości

PKM Czechowice-Dziedzice
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rej. pojazdu oraz dowodu tożsamości
Dodatkowo 18 września komunikacja miejska była bezpłatna dla każdego.

MZK TychyPLAKAT
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rej. pojazdu; przejazd londyńskim autobusem z przewodnikiem ulicami Tychów.

Prezentowani przewoźnicy posiadali jasną informację na temat akcji – Dzień Bez Samochodu.

4 komentarze

    1. Żadnej informacji o Dniu Bez samochodu, MZK Bielsko-Biała nie podała. Wypisaliśmy tylko tych co jasno poinformowali pasażera o przeprowadzonej akcji.

    2. Wypowiedzieli się – nie będą jeździć w ten jeden dzień za darmo, bo… jest to niezgodne z uchwałą RM, która określa ceny biletów i nie przewiduje 22.09. żadnych darmowych przejazdów. Tyle w temacie.

  1. Nie napisaliście niestety o Raciborzu, Rybniku, Zawierciu, Jaworznie, Częstochowie. Jeśli tam nie ma żadnych akcji – trzeba było napisać BRAK. A tak nie wiem czy faktycznie nie ma żadnych promocji czy też wam się nie chciało sprawdzić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *