Pierwszy był jednak drugi

Dzisiaj do bazy Kolei Śląskich dotarł kolejny nowy pojazd typu 21WEa. Tym razem oznaczony numerem taborowym 001. To druga jednostka z 19 zamówionych pod koniec ubiegłego roku przez Koleje Śląskie i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w bydgoskiej Pesie. Druga trójczłonowa.


Najważniejsze, że drugi pojazd, z 19 zamówionych w bydgoskiej Pesie, jest już w katowickiej bazie przewoźnika. Teraz, podobnie jak w przypadku pierwszej dostarczonej 10 dni temu debiutanckiej jednostki, kolejnego Elfa 2 czeka procedura związana z jej odbiorem przez KŚ. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z optymistycznymi założeniami za kilka, może kilkanaście dni również i ten pociąg wyruszy na trasy naszego województwa w normalnym ruchu liniowym.

A dla naszych Czytelników mamy informację taką, że postaramy się Was na bieżąco informować o każdym kolejnym nowym pociągu dostarczanym do KŚ.  Bo jak w wielu innych sprawach w życiu wiemy, że ten pierwszy raz (w tym wypadku pociąg) jest najważniejszy, ale w przypadku naszego regionu pozostałych 18 (20?) jednostek mających jeszcze przybyć, dla komfortu i jakości naszych podróży są równie ważne jak przybycie 21WEa – 002.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

5 komentarzy

  1. Dzisiaj pociąg Elf II trójczłonowy przejechał przez Bielsko jako pociąg techniczny do Zwardonia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *